Právní specialista compliance

Česká pojišťovna, člen skupiny Generali, hledá svého do Útvaru compliance nového kolegu / kolegyni na pozici Právní specialista compliance.

Pracovní náplň

  • Monitoring a implementace regulatorních a skupinových požadavků v compliance oblastech
  • Monitoring, analýza a řízení compliance rizik
  • Poskytování právních konzultací, výkladů a stanovisek
  • Sledování legislativních změn, informování o těchto změnách dovnitř společnosti včetně vyhodnocování dopadů pro společnost
  • Ověřování souladu vnitřních norem s legislativními předpisy ČR/EU, regulatorními opatřeními a dalšími souvisejícími standardy
  • Zavedení metodik Compliance a monitoring dodržování compliance pravidel
  • Koordinační činnost při identifikaci, analýze a řízení compliance rizik
  • Kontrola interních předpisů
  • Provádění kontrol dodržování interních předpisů a procesů
  • Příprava podkladů pro reportování o řízení compliance rizik
  • Konzultační, poradenská a školící činnost
  • Účast na lokálních a skupinových projektech
  • Aktivní komunikace s útvary společnosti

Požadujeme

  • Ukončené VŠ vzdělání v oboru právo
  • Praxe v oblasti finančního sektoru výhodou
  • Zkušenost s aplikací přímo použitelných předpisů EU a obecně platných právních předpisů
  • Znalost legislativního procesu
  • Flexibilitu, výborné komunikační schopnosti a písemný projev
  • Integritu a důvěryhodnost (jednání v souladu s hodnotami společnosti, osobní odpovědnost, přijímání zpětné vazby
  • Schopnost samostatného vystupování a jednání, preciznost a vysoké pracovní nasazení
  • Znalost pojistného práva nebo praxe oblasti finančních služeb velkou výhodou!
  • Aktivní přístup a pozitivní vnitřní energii
  • Dobré komunikační a vyjednávací schopnosti, profesionální vystupování, týmového ducha
  • Znalost anglického jazyka (slovem i písmem)
  • Práce na PC – MS Office

Nabízíme

  • Zázemí a stabilitu mezinárodní skupiny
  • Perspektiva kariérového růstu
  • Týden dovolené navíc, sick days, volno na osobní důvody
  • Slevy a příspěvky na finanční produkty
  • Firemní akce (sportovní hry, multisport karta, běžecký klub, rodinný den, …)
  • Možnost vzdělávání a odborného růstu

Doplňující informace

  • Pracoviště: Praha 4, Pankrác
  • Nástup: ihned nebo dohodou

Těšíme se na Vámi zaslaný strukturovaný životopis v českém jazyce.

Kontakt

Česká pojišťovna a.s.
Michaela Čudová